Nov trener

Novo vodstvo je že zavihalo rokave in se dogovorilo z novim trenerjem. Nov trener je postal gospod Vlado Hebar.
Hebar je že pred leti pustil svoj pečat v Prekmurju kot trener takratne ekipe RK Pomurka Bakovci in kasneje še RK Krog-Bakovci. Kasneje je večinoma deloval v Ormožu, kot trener in direktor tamkajšnejga kluba, ki nastopa v 1. državni ligi.

Treniral je še več ekip: RK Ormož, RK Gorišnica, ŽRK Mercator Tenzor. S svojimi ekipami je vedno uresničeval cilje, pa naj si bo to obstanek v ligi ali napredovanje v višji rang.

Še nekaj kronologije in rezultatov dela:

• začetek dela z treniranjem mladincev v Ormožu s katerimi se je v sezoni 1988/89 s skoraj s kompletno mladinsko ekipo uvrstil v 1. slovensko ligo
  • leta 1991 je prevzel ekipo Pomurke Bakovci in se uvrstil na drugo mesto v 1. slovenski rokometni ligi. Uvrstili so se v t.i. SUPER LIGO, saj je prišlo do razpada YU in so so ekipe iz 1. in 2. zvezne rokometne lige "vrnile". V tej drugi sezoni so dosegali odlične rezultate - končno peto mesto v državi, uvrstitev v 1. finale pokala, kjer so klonili proti Celju
  • čez nekaj let po treniranju mladinske ekipe je spet prevzel člane v polsezoni in se z RK Ormož uvrstil v 1. ligo po burnih tekmah v Murski Soboti proti vročim ekipam Kroga in Bakovec
  • treniranje RK Gorišnice, s katero je v sezoni 2001/2002 kljub proračunsko poceni ekipi bil boj do zadnjega kroga v igri za napredovanje v 1. ligo
  • nato je v polsezoni prevzel ŽRK Mercator Tenzor iz Ptuja, uvrstili so se v 1. ligo, drugo leto pa dosegli sanjsko 5. mesto
  • treniranje RK Krog-Bakovci v drugem delu prvenstva je sicer prineslo obstanek v ligi, kljub nemogočim pogojem za delo, a je klub razpadel zaradi pomanjkanja finančnih sredstev
  • kot športni direktor RK Jeruzalem Ormož je po odstopu trenerja prevzel treniranje ekipe v situaciji brez denarja, vendar je s svojo ekipo v play out-u vseeno odigral brez poraza in osvojili 7. mesto v državi
  • kasneje je opravljal volontersko delo športnega direktorja v Ormožu, a po klicu RK Gorišnice v posezoni pomagal in po kvalifikacijski tekmi obstal v 1. B ligi