• Starejši dečki 2021/22
  • Kadeti 2021/22
  • Člani 2019/20
  • Člani 2021/22
  • Ekipa 2018/19
  • Polne tribune
  • Kadeti 2019/20
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • MDA 2019/20

Prispevki

Žikijev memorial 2023

Rokometni klub Pomurje je v soboto 14. januarja 2023 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti organiziral Žikijev memorial 2023. Ponovno je bil turni organiziran brez omejitev.


Finale

Turnir je organiziran v spomin na dolgoletnega pomurskega rokometnega delavca Vlada Roškarja – Žikija.

Prav tako pa smo se spomnili s tem še drugih legend pomurskega rokometa. Tudi tokrat je bil to dan rokometa, srečanje rokometašev različnih starostnih kategorij iz Slovenije in tujine.

S tem in podobnimi dogodki se trudimo ohraniti rokometno igro v Pomurju in jo popularizirati ter promovirati med mladimi in v širši javnosti.




RK Pomurje - starejši dečki

Ponosni smo, da se v naše vrste vključuje vse več mladih, ki se med nami dobro počutijo. Tudi zaradi tega nas je nedavno Nova ljubljanska banka vključila v program »Šport mladim«. Namen programa je pritegniti v športne aktivnosti čim širšo mlado populacijo. Zahvala gre seveda odličnemu delu naših trenerjev in ostalega aktivnega dela vodstva kluba.


RK Pomurje - mlajši dečki

V dopoldanskem delu smo spremljali tekme mladih rokometnih upov domačega Pomurja z vrstniki iz Ormoža in Gornje Radgone.

Popoldne pa je bil na sporedu turnir članskih ekip na katerem so poleg domačega Pomurja 8trener: Alan Potočnjak) nastopile še ekipe RK Ormož (trener Saša Prapotnik), RK Sevnica (trener Jani Čop) in HSG XeNTIS Bärnbach / Köflach iz sosednje Avstrije 8Trener: Uroš Šerbec).

Veseli nas, da so bili tokrat z nami kot obiskovalci bivši rokometaši nekdanjih rokometnih klubov iz Pomurja in pa v vlogi trenerjev nekatere legende slovenskega rokometa.


RK Pomurje - mladinci, Alan Potočnjak in Uroš Šerbec

Vsem sodelujočim in vsem podpornikom tega dneva rokometa v Murski Soboti ter sponzorjem kluba se zahvaljujemo, da ste bili z nami in s tem pripomogli, da smo tudi letošnji Žikijev memorial lahko izvedli.

 

Prisrčno pa vas vabimo, da se nam pridružite v delu kluba, da bomo rokomet v Pomurju ohranil še dolgo časa.

Rezultati:

Tekma

Rezultati

Tekma mlajši dečki RK Pomurje : RK Ormož

se ne beleži

Tekma starejši dečki RK Pomurje : RK Ormož

27 : 36

Tekma mladinci RK Pomurje : RK Arcont Radgona

30 : 31

Otvoritev turnirja

 

Tekma člani RK Pomurje : HSG XeNTiS  Bärnbach /Köflach

19 : 34

Tekma člani RK Ormož : RK Sevnica

27 : 26

Tekma za tretje mesto RK Pomurje : RK Sevnica

25 : 29

Tekma za prvo mesto RK Jeruzalem Ormož : HSG XeNTiS  Bärnbach /Köflach

25 : 21

Razglasitev rezultatov:

  1. mesto: RK Jeruzalem Ormož
  2. mesto: HSG XeNTiS  Bärnbach /Köflach
  3. mesto: RK Sevnica
  4. mesto: RK Pomurje

 

Najboljši igralec: Tilen Kosi (RK Jeruzalem Ormož)

Najboljši vratar: Jovo Budović (HSG XeNTiS  Bärnbach / Köflach)

Najboljši strelec: Črt Pintarič in RK Sevnica