• Člani 2021/22
  • Člani 2022/23
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Starejši dečki 2021/22
  • Polne tribune
  • Člani 2019/20
  • MDA 2019/20
  • Kadeti 2019/20

Prispevki

Tretja zaporedna zmaga za gol

Rokometaši Pomurja so še tretjo tekmo zapored začinili z infarktno končnico. Svojo četrto zaporedno zmago, tretjo za en gol, so dosegli proti ekipi Sevnice. Kljub vodstvu gostov v prvem polčasu z 17:18 s zmagali z 32:31.

Pomurje je bilo glede na položaj na lestvici (3. mesto Pomurja in 8. mesto Sevnice) in domačo dvorano bili absolutni favoriti. Začeli so zelo solidno in svojo prednost v 7. minuti najprej povišali na 2 zadetka (5:3), v 11. minuti pa že na +3 (8:5). Prednost dveh, treh zadetkov so držali do 16. minute, ko so gostje v 19. minuti najprej znižali na 12:11 in v 26. minuti prvič izenačili na 15. Do konca prvega polčasa so domači dosegli še 2, gostje pa 3 zadetke in odšli na odmor z zadetkov prednosti (17:18).

V začetku drugega polčasa so rokometaši Pomurje nekoliko boljše odigrali obrambo, vendar zaradi nekaj tehničnih napak in zastreljanih 100% priložnosti so gostje svojo prednost v 35. minuti še povišali na 17:20. Sledilo je obdobje izenačene igre, kjer je stik z gosti držal Jernej Hedl, ki je dosegel 3 zaporedne zadetke za domače. Po dveh zaporednih zadetkov v 41. in 42. minuti in med 47. in 49. minuto so domači končno izenačili na 25. In pogoji za razburljivo končnico so bili izpolnjeni. Do 55. minute se je igrali "gol za gol" in v 56. minuti so domači končno povedli (30:29). Če je v prvih 23. minutah drugega polčasa padlo skupaj na obeh straneh samo 17 zadetkov, jih je v zadnjih 7. minutah kar 11. V končnici sta obe ekipi zapravili več 100% priložnosti, da bi si priigrali prednost. Ko je minuto pred koncem Žižek Cvetko dosegel vodilni zadetek za domače je gostujoči trener vzel minuto odmora. Gostje so imeli celo minuto za zadnji napad. Okrog 20 sekund pred koncem so si domači priborili žogo in krenili v proti napad, vendar ga z nenatančno podajo tudi zapravili, ter dali še eno možnost gostom. Na srečo je domača obramba zdržala in rokometaši Pomurja so se veselili težko prigarane zmage.

Mlada ekipa Sevnice je ekipi Pomurja na tekmi v Murski Soboti v prvem polčasu dosegla 18 zadetkov, kar je za tretje uvrščeno ekipo, ki si želi napredovati občutno preveč. Kot že omenjeno sta obe ekipi naredili veliko tehničnih napak, kar pa je očitno škodilo tudi sodnikoma, ki sta si prav tako privoščila kar nekaj napak, med drugim tudi to, da nista upoštevala reakcij zapisnikarske mize.

Rokometaši Pomurja, ki imajo drugi najboljši napad (v 17. tekmah dosegli so 519 zadetkov) in drugo najboljšo obrambo (prejeli so 469 zadetkov), so se začasno povzpeli na 2. mesto. Vendar bo po vsej verjetnosti tekma Ajdovščina - Velika Nedelja registrirana z rezultatom 10:0 za Ajdovščino, ker gostje niso prispeli na tekmo.

RK Pomurje: Boštjan Belec 10 obr., Dorotej Černela 2 obr., Gregor Gregorec 6, Mitja Kozelj 6 (4/4 iz 7m), Žižek Cvetko Boštjan 6, Marko Štumpf 4, Aleš Pintarič 3, Jernej Hedl 3, Vasja Kozelj 2, Matej Šavel 1, Dorian Kocan 1, Domen Černela, Matija Jerič, Kevin Vajda Ornik, Aljaž Hameršak

RK Sevnica: Tim Kroflič 7 obr., David Krnc 2 obr., Nejc Mrgole 8 (2/2 iz 7m), Tomaž Kolman 8, Aleksander Kuhar 7, Tilen Žičkar 3, Tim Kolman 3 (3/3 iz 7m), Tomaž Flisek 1, Blaž Kovač 1, Aljaž Vrtovšek, Valerij Kadilnik, Timotej Kadilnik, Janev Trajče

Izključitve: RK Pomurje 4 min, RK Sevnica 12 minut

7metrovke: RK Pomurje 4/4, RK Sevnica 5/5

V 2. DRL sledi prosti vikend, ko bodo odigrane nekatere zaostale tekme, ki pa ne vplivajo na vrh lestvice. V soboto 21.4.2018 za sledi za rokometaše Pomurja tekma "za biti ali ne biti" proti vodili ekipi in že prvaku Mokerc Ig