• MDA 2019/20
  • Člani 2022/23
  • Kadeti 2019/20
  • Člani 2021/22
  • Člani 2019/20
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Polne tribune
  • Starejši dečki 2021/22

Prispevki

Pomurje težje od pričakovanega dobilo pomurski rokometni derbi

Rokometaši Pomurja so se morali zelo potruditi, da so premagali zelo motivirano ekipo Arcont Radgone. V napeti končnici so bili boljši z razultatom 24:23, kljub vodstvu Radgone ob polčasu 13:10.

Srečanje med tretje in zadnje uvrščeno ekipo prvenstva, ki ju je pred tekmo ločilo 13 točk so boljše začeli domačini. V 8. minuti so povedli z 3:1, v 13. minuti pa že z 5:2. Rokometaši Pomurja so naredili preveč napak v napadu. Kljub vsemu se izkušena ekipa Pomurja ni predala in v 19. minuti izenačila na 6. Med 24. in 28. minuto so domači rokometaši Radgone naredili delni izid 3:0 in povedli za 4 (12:8). Prvi polčas se je končal z rezultatom 13:10.
 
V začetku drugega polčasa smo spremljali izenačeno igro, kjer so domači igralci držali prednsot 3,4 zadetkov. V 34. minuti so celo povedli z 16:11. Med 38. in 41. minuto so gostje iz Murske Sobote naredili delni izid 0:4 in rezultat izenačili na 18. Sledila sta 2 zaporedna zadetka domačih in nato 2 zaporedna zadetka gostov. V zadnjih 12 minut sta moštvi krenili rezultatsko poravnani. Predvsem po zaslugi obramb Belca so gostje v 54. minuti prvič povedli za +2 (21:23). Domači so hitro znižali na 22:23. Rokometaši Pomurja so pri rezultatu 22:23 2x zadeli vratnico in se niso uspeli odlepiti. Končno je Pomurje v 58. minuti povedlo za 2 (22:24), vendar so domači ponovno hitro znižali na gol zaostanka. V zadnjem napadu domačih minuto pred koncem se je ponovno izkazal Belec in z Obrambo priboril žogo za zadnji napad gostov, ki je trajal približnost 20 sekund. Gostujoči igralci so uspeli brez težav zadržati žogo in lahko so se veselili težko prigarane zmage.

Rokometaši Radgone so odigrali eno najboljših tekem prvenstva, medtem ko so gostje predvsem v prvem polčasu igrali zelo slabo. Očitno so besede gostujočega trenerja v polčasu motivirale rokometaše Pomurja, da so v drugem polčasu odigrali nekoliko boljše.
V prvem polčasu so gostujoči rokometaši Pomurja bili prevečkrat nezbrani pri zaključnih strelih in proslavili mladega domačega vratarja Perša. Medtem ko je v drugem polčasu rokometaše Pomurja reševal Belec, ki je obranil odlično, ko je bilo potrebno tudi z glavo.
 
Rokometaši Pomurja so ostali na 2. mestu in se celo približali ekipi Ajdovščine, ki je tokrat v Logatcu izgubila. Medtem ko Pomurje še igra 4 kroge do konca prvenstva pa Ajdovščina igra le 3. V primeru izenačenega števila točk pa so v prednosti Prekmurci. Vendar Pomurje še odhaja na gostovanje k vodilni in suvereni ekipi Mokerc-Ig.

RK Pomurje: Gregorec Gregor 8, Kozelj Mitja 7, Žižek-Cvetko Boštjan 3, Hedl Jernej 2, Šavel Matej 1, Kozelj Vasja 2, Vajda Ornik Kevin, Kocan Dorian, Jerič Matija, Černela Domen, Pintarič Aleš, Raj Primož, Jankovič Marko, Černela Dorotej, Belec Boštjan
RK Arcont Radgona: Rojht Matej 5, Podlunšek Tine 3, Katiš David 3, Šijanec Boštjan 3, Bratkovič Blaž 2, Žunič Matevž 2, Benko Jan 2, Corič Marko 2, Štefanec Gregor 1, Šijanec Gašper, Kolbl Mihael, Ratnik Jure, Perša Nino
 
7metrovke: RK Arcont Radgona 2/5, RK Pomurje 3/3
 
Izključitve: RK Arcont Radgona 12 minut, RK Pomurje 6 minut
 
Naslednji vikend so velikonočni prazniki in rokometaši v 2. DRL počivajo. V soboto 7.4.2018 pa bodo rokometaši Pomurja gostili osno uvrščeno ekipo Sevnice s katero je v gosteh remizirala.