Prva zmaga Pomurja v gosteh

Zdesetkana ekipa Pomurja (na tekmo v Radovljico je odšlo 13 igralcev) je kljub temu v gosteh premagala ekipo Cerklje Radovljico z rezultatom 25:32 (13:17). To je prva zmaga v gosteh, poleg treh neodločenih izidov in dveh porazov.

Z vodstvom 0:2 so gostje iz Murske Sobote napovedali, da so v Radovljico prišli po zmago. S tem se niso strinjali domači, ki so v 8. minuti povedli z 6:4. Po štirih zaporednih zadetkih gostov je semafor v 13. minuti kazal rezultat 6:8 za goste. Do 25. minute so gostje držali prednost med enim in tremi zadetki. Po delnem izidu 0:3 so rokometaši Pomurja, 2 minuti pred koncem prvega polčasa, prvič povedli za +4 (12:16). Končni izid polčasa je bil 13:17.

Začetek drugega polčasa je bil še boljši za goste. V 34. minuti so že vodili za 7 (14:21). Prednost, ki so joše povišali (17:25), so držali do 43. minute, ko so se 12. minut pred koncem domači nevarno približali na 21:25. Minuta odmora gostujočega trenerja Potočnjaka je očitno pomagala, saj so do konca tekme gostujoči rokometaši POmurja dosegli še 7 zadetkov (domači samo 4) in dosegli prvo zmago na gostovanju z rezultatom 25:32.

Pomurje se je povzpelo na 3. mestu prvenstvene lestvice, s točko prednosti in tekmo več pred ekipo Alples Železniki, ki ravno v soboto 10.3.2018 prihaja v Mursko Soboto. Z morebitno zmago bi se Pomurje nekoliko otreslo prvega zasledovalca na lestvici. Do drugega mesta ekipo Pomurja loči 4 točke.

RK Pomurje: Mitja Kozelj 10 (4/4 iz 7m), Gregor Gregorec 7, Aljaž Hameršak 5, Marko Štumpf 4, Jernej Hedl 3, Vasja Kozelj 2, Boštjan Žižek Cvetko 1, Simon Kreslin, Kevin Vajda Ornik, Dorian Kocan, Domen Černela, Dorotej Černela, Boštjan Belec

RK Cerklje Radovljica: Jan Debelak 5 (1/2 iz 7m), Luka Fajon 5 (3/3 iz 7m), Jan Križaj 5, Luka Stare 4, Luka Ferjan 2, Miha Grašič 2, Matej Muršec 2 (0/1 iz 7m), Rok Miščevič, Maks Peterlin, Nejc Soklič, Anže Kovač, ROk Selko, Tilen Valjavec, Jan Tomac-Teržan

7metrovke: RK Cerklje-Radovljica 4/6, RK Pomurje 4/4

Izključitve: RK Cerklje-Radovljica 6 minut, RK Pomurje 6 minut

Kot že omenjeno rokometaše Pomurja čaka v soboto 10.3.2018 ena najpomembnejših tekem, saj v Mursko Soboto prihaja ekipa Alples Železniki, ki se prav tako bori za 2. mesto, ki še vodi v 1B ligo. Tekma bo v soboto 10.3.2018 ob 19:00.