Pomurje od -6 do zmage v 1. krogu pokala

Rokometaši Pomurja so odigrali zadnjo tekmo od šestih v prvem krogu pokala Slovenije. V domači dvorani so premagali RK Kronos z minimalno zmago 33:32, kljub zaostanku 15:19 ob polčasu.

Začetek tekme je bil dokaj nervozen in rezultat je bil do 12:12 v 21. minuti izenačen. Nobena ekipa si ni mogla priigrati večje prednosti kot za gol. Po delnem izidu 0:3 za goste so gostje povedli 12:15 in si do konca prvega polčasa priigrali solidno prednost 15:19. Nerešljiva uganka za domače je bil Jereb, ki je že v prvem polčasu dosegel 7 zadetkov.

V drugem polčasu je domači trener Alan Potočnjak vse stavil na agresivno obrambo. Postava se je precej premešala (nastopilo je 14 od 16 igralcev). Kljub temu pa so gostje iz Logatca, pri katerih igra kar nekaj mladinskih in kadetskih igralcev Slovana, že v 32. minuti priigrali še večjo prednost +6 (15:21). Prednost +6 so držali do 37. minute, ko je le-ta počasi začela kopneti. V 41. minuti je bila še samo 3 zadetke (20:23). Gostujoči trener Stanič je moral vzeti drugo minuto odmora. Po treh zaporednih zadetkih med 43. in 46. minuto je ekipa Pomurja prišla do aktivnega rezultata 24:25. Sledilo je obdobje igre gol za gol in v 57. minuti so domači končno izenačili na 32:32. Oba trenerja sta vzela še tretjič minuto odmora. V predzadnji minuti so gostje zapravili napad in iz protinapada je Blažič s svojim petim zadetkom postavil končnih 33:32. Gostje so imeli še zadnji napad, ki ga niso izkoristili. Po izteku igralnega časa so imeli še strel, ki pa bi skoraj zadel cilj. Domači vratar Kous je strel mojstrsko obranil.

Pri Pomurju so prav vsi igralci, razen vratarjev, ki so stopili na parket zadeli vsaj enkrat. Na drugi strani pa se je pri gostih samo 5 igralcev vpisalo med strelce.

RK Pomurje: Kous Marko 8 obramb, Kozelj Mitja 8 (5/5 iz 7m), Blažič tadej 5, Hameršak Aljaž 4, Kozelj Vasja 3 (0/1 iz 7m), Sever Anej 3 (0/1 iz 7m), Kreft Robi 2, Hedl Jernej 2 (0/1 iz 7m), Falež Gregor 2, Raj Primož 1, Kreslin Simon 1, Podlunšek Tine 1, Pintarič Aleš 1, Černela Dorotej, Ščavničar Jani, Štumpf Marko.

RK Kronos: Komar Luka 11 obramb, Jugovič Matic 4 obrambe, Jereb Andraž 14, Cigale Žak 8, Kitič Aleksander 7, Korošec Anže 2, Kmetič Gašper 1,...

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Kronos 8 minut

7metrovke: RK Pomurje 5/8, RK Kronos 0/1

Rokometaši Pomurja čakajo žreb koga bodo dobili za nasprotnika v 1/16 finala pokala, ki bo 26. oktobra 2016.

Prvenstvo pa začenjajo 8. oktobra 2016 v domači dvorani proti RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina.