Krvodajalska akcija 2016

Igralci in uprava rokometnega kluba Pomurje smo se ponovno odločili "darovati najdragocenejše, kar lahko podarimo". V času priprav na novo sezono 2016/17 so se odločili, da bodo naredili dobrodelno gesto in se udeležili krvodajalske akcije.

Akcija je postala tradicionalna in je že 5. po vrsti. V tem času smo imeli 29 odvzemov in če se malo poigramo s številkami, da pri vsakem odvzemu krvodajalec daruje 450ml krvi, je to skupaj več kot 13 litrov krvi !
Tudi ostali igralci in člani vodstva so krvodajalci, vendar se danes zaradi službenih in drugih obveznosti niso mogli udeležiti akcije.

Darovati kri je enostavna in nesebična gesta, ki od posameznika zahteva le malo, a naredi veliko. Podati roko sočloveku je čudovit občutek, ki te napolni z energijo – energijo, ki nas povezuje, ki nam da moč za doseg neverjetnega in motivacijo, da to pozitivno energijo podamo naprej drugim, kadar jo potrebujejo.

Energijo bodo igralci potrebovali že v petek, 2.9.2016, ko bodo odigrali prvo pripravljalno tekmo z ekipo Gorišnice.