Pomurje začenja sezono že v sredini septembra

V prostorih Rokometne zveze Slovenije je potekal žreb 1. kroga Pokala Slovenije za moške, v katere se bo 12 ekip borilo za vstop med 32 najboljših v tem tekmovanju.

Branilec naslova je RK Celje Pivovarna Laško.

Foto: www.rokometna-zveza.si

Rokometaši Pomurja so dobili za nasprotnika RK Kronos iz Logatca. Rokometaša Kronosa so za Pomurje neznanka, saj leto sprvič nastopajo v 2. DRL.
RK Kronos zelo dobro dela z mlajšimi selekcijami, saj so na lestvici RZS za delo z mladimi na visokem 18. mestu (lani so v kategoriji kadetov osvojili 9. mesto v državi). Odlično pa sodelujejo z okoliškimi klubi, predvsem Slovanom.

Tekma bo, po vsej verjetnosti, v četrtek 15.9.2016 ob 20:00.

Izžrebani pari (14.9.2016):
SEVNICA : KRIM-OLIMPIJA
ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : TRIMO TREBNJE
AJDOVŠČINA : KOPER 2013
MOŠKANJCI-GORIŠNICA : DOBOVA
KRŠKO : URBANSCAPE LOKA
POMURJE : KRONOS

V šestnajstino finala se uvrstijo zmagovalci vseh šestih parov in 26 že uvrščenih moštev:
Celje Pivovarna Laško, Gorenje Velenje, Riko Ribnica, Maribor Branik, Krka, Jeruzalem Ormož, Istrabenz Plini Izola, Slovenj Gradec 2011, Dol TKI Hrastnik, Drava Ptuj, Slovan, Herz Šmartno, Brežice, Črnomelj, SVIŠ Ivančna Gorica, Mokerc-Ig, Radeče-MIK Celje, Rudar, Cerklje, Grosuplje, Alples Železniki, Jadran 2009 Hrpelje-Kozina, Velika Nedelja, Metlika, Arcont Radgona, Grča Kočevje.