Pomurje bi lahko zapletlo vrh lestvice

Pomurje je na gostovanju v Cerkljah, kjer se je odločal drugi potnik v 1B ligo, bili blizu presenčenja in tesno izgubili z 34:32 (19:17).

Kljub pričakovanju in dejstvu, da je Pomurje nastopilo samo z 9. igralci, so je moral novi 1B ligaš pošteno potruditi za zmago. Za napredovanje so namreč morali zmagati oz. osvojiti vsaj točko.

V prvem polčasu je imel svoj "show" najboljši strelec prvenstva Gregor Gregorec, ki je že v prvem polčasu dosegel 10 zadetkov. Poleg 5. zadetkov Krefta in 2 Zavodnika so to bili vsi zadetki Pomurja v prvem polčasu. Do rezultata 5:6 (10. minuta)) so gostje celo vodili in do 15. minute so gostje zaostali za gol. Do konca polčasa do domači sicer povedli z 19:14, ampak gostje iz Murske Sobote so ob polčasu znižali na 19:17.

V drugem polčasu so rezultata 23:21 v 38. minuti so gostje zelo ogrožali 1B ligo. Po delnem izidu 8:1 za domače med 39. in 48. minuto je bil zmagovalec znan. Očitno pa so se domači nekoliko preveč sprostili, saj so gostje z rezultatom 1:9 do konca tekme znižali na končnih 34:32.

Domači so se lahko veselili vrnitve v višji rang tekmovanja, saj so za točko prehiteli Ajdovščino.
Pri Pomurju so imeli samo 4 strelce.

RK Pomurje: Gregor Gregorec 16, Kreft Robi 9, Zavodnik Luka 4, Kozelj Vasja 3, Černela Dorotej, Černela Domen, Hedl Jernej, Raj Primož

RK Cerklje: Stare Luka 9, Setnikar Jan 7, Matičič Bine 6, Fajon Luka 3, Rozman ANže 3, Marojevič Vasilije 2, Milišič Bojan 2, Arh Klemen 1, Bučar Aljaž 1, ...

7metrovke: RK Cerklje 1/1, RK Pomurje 2/3

Izključitve: RK Cerklje 2 minuti (3 opomini), RK Pomurje brez izključitev (1 opomin)

Pomurje je sezono 2015/16 končalo na zadnjem mestu.