Radgona zanesljivo zmagala na pomurskem rokometnem derbiju

V pomurskem rokometnem derbiju, pred približno 200 gledalci, smo videli gladko zmago Arcont Radgone, ki je premagalo domačo Pomurje z rezultatom 19:35 (8:13).

Začetek tekme je minil zelo nervozno, predvsem na strani domačinov. Domači so namreč svoj drugi zadetek dosegli šele v 15. minuti, ko so znižali na 2:5. Zmagovalec je bil odločen že na začetku, ko je namesto rezultata 6:1 za domače bilo 1:5 za goste (domači so na koncu tekme imeli 33% realizacijo strelov – Radgona na drugi strani 69%). Domači so namreč zapravili preveč t.i. zicerjev. V 19. minuti je bilo 3:8 za goste. Do konca polčasa se je igralo dokaj izenačeno, saj je bil rezultat 8:13 za goste iz Gornje Radgone.

V drugem polčasu se je igralo "gol za gol", ko so goste držali prednost 6, 7 zadetkov do 49. minute. Vmes se je poškodoval Šavel, ki je končal v bolnišnici. V naslednjih petih minutah je bil zmagovalec dokončno odločen. Gostje so namreč naredili delni izid 1:9 in povedli z 17:32. Vmes je domači trener Potočnjak dal priložnost tudi igralcem, ki ponavadi igrajo manj in tudi kadetom. Končni izid 19:35, kar je največja razlika na pomurskih rokometnih derbijih.

Domači kadetski vratar Dorotej Černela je v prvem polčasu zbral 6 obramb (do konca tekme 8). Domači so zgrešili kar 3/4 7metrovk v prvem polčasu (skupaj so zgrešili 5 od 8 7metrovk).
Pri gostih je Darko Zorko dosegel 12 zadetkov (1/1 iz 7m) ob samo enem zgrešenem metu.

RK Pomurje: Černela Dorotej 8 obr., Gregorec Gregor 8, Pintarič Aleš 3, Kozelj Vasja 3, kreft Robi 1, Sever Anej 1, Hedel Jernej 1, Štumpf Marko 1, Kozelj Mitja 1, Hameršak Klemen, Podlunšek Tine, Čerpnjak Matej, Černela Domen, Blažič Tadej, Šavel Matej, Zavodnik Luka.

RK Arcont Radgona: KRajnc Klemen 17 obr., Oštir Andraž 6 obr., Kuzmič Blaž 3 obr., Zorko Darko 12, Žunič Matevž 5, Ketiš David 4, Fridrik Rok 3, Falež gregor 3, Ivanek Matej 2, Benko Jan 2, Tomič Ilija 2, Slekovec primož 1, Bratkovič Blaž 1, Šijanec Martin, Krajnc Kevin, Štefanec Gregor

7metrovke: RK Pomurje 3/8, RK Arcont Radgona 3/3

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Arcont Radgona 14 minut

V zadnjem krogu bodo rokometaši Pomurja igrali v Cerkljah, kjer bodo odločali o drugi ekipi, ki napreduje v 1B ligo. Cerklje namreč morajo za napredovanje premagati Pomurje.