Pomurje končno zmagalo

Zdesetkana ekipa Pomurja je premagala petouvrščeno ekipo Jadrana 2009 z rezultatom 29:25 (17:14).

Rokometaši Pomurja so tekmo začeli zelo dobro, saj so povedli z 3:0 v 4. minuti. Sledil je šok za domače, ko je sodnik v 6. minuti pod tuš poslal do tega trenutka najboljšega strelca prvenstva Gregoreca zaradi domnevno hudega prekrška. Izključitev je domače tako šokirala, da so gostje povedli z 3:4. Tudi v nadaljevanju domači nikakor niso mogli sestaviti prave igre, občasno pa jih je v obup spravljal gostujoči vratar Žnebelj, ki je obranil veliko t.i. zicerjev. V 17. minuti so gostje povedli z 7:10, ko je sledil preobrat v 4. minutah, ko so domači naredili delni izid 4:0 in povedli z 11:10. V 28. minuti je bil rezultat še zadnjič izenačen. Do konca polčasa so domači dosegli 3 zadetke in na odmor odšli s prednostjo 17:14.

V drugem polčasu do domači v 38. minuti povedli z 22:16 in vse je kazalo na lahko zmago domačih. Domači so držali prednost 5,6 zadetkov do 57. minute, ko so jo povišali na 7 zadetkov prednosti. Do konca tekme so primorci nekoliko ublažili poraz na končnih 29:25.

Pri domačih, kjer se je poznala odsotnost Gregoreca je odlično odigral Hedl, ki je ob 16. strelih dosegel 11 zadetkov (6/6 iz 7m). Pohvaliti gre tudi kadetskega vratarja Černela Doroteja, ki je zaradi poškodbe Hameršaka, sedaj že na kar nekaj tekmah prvi (in edini) vratar Pomurja, ki je zbral 13 obramb ob 34% uspešnosti.
Sigurno pa je poznala prisotnost povratnika Mitje Kozelja, ki je pomagal ekipi, pri katerih so zaradi poškodb, bolezni ali šolskih obveznosti manjkali Hameršak, Zavodnik, Podlunšek, Kreslin, Čerpnjak, Sever in Kocan.
Pohvaliti gre tudi obrambo, ki tokrat odigrala na nivoju, ki bo ptreben za sobotni derbi z Arcont Radgono.

Na drugi je tudi Jadran nastopil samo z 9 igralci in 3 vratarji. Pri gostih je Hrvatin dosegel vseh 9 zadetkov iz 9 strelov (3/3 iz 7m) in zaradi izključitve prehitel Gregoreca na lestvici strelcev 2. DRL. Vratar Žnebelj pa je bil pri branjenju svojega gola še boljši od mladega vratarja Pomurja, saj je obranil 45% vseh strelov (19 obramb).

Pomurje se je odlepilo od zadnjega mesta, ter je sedaj na 8. mestu. Naj še omenimo, da so Pomurci, ki so na lestvici strelov iz 7m na predzadnjem mestu, tokrat zadeli vseh 9 strelov iz 7m (Hedel 6, Kozelj Vasja 3).

RK Pomurje: Černela Dorotej 13 obramb, Hedl Jernej 11 (6/6 iz 7m), Kozelj Mitja 4, Kozelj Vasja 4 (3/3 iz 7m), Raj Primož 3, Kreft Robi 3, Šavel Matej 2, Blažič Tadej 1, Gregorec Gregor 1, Pintarič Aleš, Černela Domen, Štumpf Marko

RD Jadran 2009: Žnabelj Matej 19 obramb, Hrvatin Peter 9 (3/3 iz 7m), Fičur Marko 6, Poles Jernej 3, Makivič Žarko 2, Kljun Tadej 2, Mahmić Seid 1, Mahnić Semin 1, Mezgec Žiga 1, Stanonik Marko 2 obr., Čuk Uroš

Izključitve: RK Pomurje 10 minut, RD Jadran 2009 16 minut

7metrovke: RK Pomurje 9/9, RD Jadran 2009 3/3

Zmaga na tekmi 16. kroga je lepa popotnica za pomurski rokometni derbi, ki bo v soboto 16.4.2016 ob 19:30 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti. Pomerili se bodo proti ekipi Arconta Radgone, ki ima sicer 6 točk prednosti, ampak so samo eno mesto višje od Pomurja.
Obenem je to zadnja domača tekma Pomurja po kateri se bodo zahvalili navijačem za podporo v tej težki sezoni.