Vodilni Rudar premagal Pomurje

Vodilni Rudar je brez večjih težav premagal zadnjeuvrščeno Pomurje z rezultatom 38:28 (22:15).

Tekmo se nekoliko presenetljivo bolje začeli goste iz Murske Sobote, ki so v 12. minuti povedli za 3 (4:7). Pri 8 so jih domači ujeli in do 19. minute je bil rezultat neodločen (11:11). Domači so z delnim izidom 7:1 povedli z 18:12. V tem delu igre je bilo vse preveč napak gostov iz Murske Sobote in domači so večino zadetkov zadeli iz protinapadov. Do konca polčasa so držali prednost in prvi polčas dobili z rezultatom 22:15.

V drugem polčasu so domači svojo prednost počasi višali in v 40. minuti povedli z 29:18, v 53. minuti je prednost znašala že znašala visokih 13 zadetkov (38:25). Goste so do konca tekme poraz nekoliko ublažili na 38:28.

RK Pomurje: Gregorec Gregor 8, Kozelj Vasja 7, Pintarič Aleš 4, Kreft Robi 2, Hedl Jernej 2, Raj Primož 2, Kreslin Simon 1, Šavel Matej 1, Blažič Tadej 1, Podlunšek Tine, Sever Anej, Kocan Dorian, Zavodnik Luka, Štumpf Marko in Černela Dorotej

RD Rudar: Ravkič Denis 10, Frece Uroš 8, Jabučanin Marko 6, Kozinc Matija 4, Novak Rok Andrej 3, Habjan Robi 3, Polanec Jan 1, Hočevar Jan 1, Kuhar Primož 1,...

7metrovke: RD Rudar 4/5 ; RK Pomurje 1/2

Izključitve: RD Rudar 10 minut ; RK Pomurje 4 minute

V soboto 9. aprila 2016 rokometaši Pomurja gostijo primorsko ekipo Jadran 2009 Hrpelje Kozina.

Naslednji teden pa že prihaja pomurski rokometni derbi med Pomurje in Arcont Radgono, ki bo v soboto 16.4.2016 ob 19:30.