Pomurje osvojilo točko v Radovljici

Oslabljeni rokometaši Pomurja so kljub vodstvu večino tekme lahko zadovoljni s točko, ki so jo dobili v Radovljici. V izenačeni tekmi polni preobratov so domači izenačili iz 7m v zadnjih sekundah tekme.

V prvem delu prvega polčasa do rezultata 10:10 je bil rezultat kar 7krat izenačen. Z delnim izidom 1:6 med 15. in 21. minuto so rokometaši Pomurja povedli z 11:16. Do konca polčasa so zadržali prednost in na odmor odšli s prednostjo 16:20. Gregorec je že do polčasa zadel 8 zadetkov.

V drugem polčasu so domači počasi, a vztrajno zmanjševali prednost. V 44. minuti so zaostalali samo še za gol (24:25) in v 48. minuti so drugič na tekmi povedli z 27:26. V 55. minuti so domači povedli z 32:29 in trener Potočnjak je vzel še zadnjo minuto odmora. Očitno je minuta odmora veljala, saj so med 55. in 59. minuto naredili delni izid 0:4 in povedli z 32:33. V zadnji minuti do domači najprej izenačili, Pomurje ponovno povedlo in v zadnjem napadu je bil narejen prekršek za 7m. Domači so v zadnji sekundi zadeli iz 7m, kljub temu, da je bil gostujoči vratar Černela Dorotej zelo blizu uspeha.

Pomurje je nastopilo oslabljeno. Manjkali so Hameršak, Blažič, Sever. Kljub temu pa so si z borbeno igro priborili točko, iz ketere hitro lahko nastali dve ali nobena. V drugem polčasu je zmanjkalo nekoliko moči, da bi zadržali prednost iz prvega polčasa.
Gregorec se je z zadetimi 12 zadetki ponovno povzpel na prvo mesto strelcev 2. DRL.
Kot zanimivost zapišimo, da so rokometaši Pomurja zadeli vseh 6 strelov iz 7m.

RK Pomurje: Gregor Gregorec 12, Zavodnik Luka 6, Hedel jernej 6, Kreft Robi 4, Šavel Matej 3, Hedl Jernej 3, Pintarič Aleš, Kreslin Simon, Čerpnjak Matej, Černela Domen, Černela Dorotej, Kocan Dorian, Raj Primož.

RK Radovljica: Jan Debelak 9, Križaj Jan 6, Muršec Matej 5, Erazem Bršar 5, Matic Hrovat 5, Matic Leš 3, Timotej Magister 1,...

7metrovke: RK Radovljica: 3/4 , RK Pomurje 6/6

Izključitve: RK Radovljica: 4 minute , RK Pomurje 6 minut

Sledi velikonočni vikend in 2. aprila 2016 gostovanje proti vodilni ekipi Rudarja.