Pomurje visoko izgubilo proti Metliki

Pomurje je nekoliko nepričakovano, ampak glede na prikazano na tekmi, zasluženo izgubilo proti mladi ekipi Metlike z rezultatom 29:38 (17:14).

Bolje so začeli gostje, ki so minimalno vodili do 20. minute (10:12). Z delnim izidom 4:0 so rokometaši Pomurja povedli z 14:12, ter minimalno prednost pred koncem prvega polčasa povišali na +3 (17:14).

Gostje so v drugem polčasu potrebovali samo 2. minutah, da so izenačili na 17. Do 42. minute je bilo izenačeno (23:23), ko so gostje v 9. minutah z delnim izidom 2:10 prešli v vodstvo 25:33 in odločili zmagovalca. Do konca tekme so na obeh straneh dobili priložnost igralci, ki ne igrajo veliko. Končni izid 29:37 za goste.

Domači vratar Hameršak je, ob solidni obrambi v drugem delu prvega polčasa, zbral 11 obramb. V drugem delu je obramba popustila in tako sta bila tudi oba vratarja brez moči. Veliko preveč je tudi bilo tehničnih napak in zapravljenih t.i. zicerjev.

RK Pomurje: Hameršak Klemen 12 obramb, Černela Dorotej 2 obrambi, Gregor Gregorec 8,  Zavodnik Luka 4, Šavel Matej 4, Blažič Tadej 4, Sever Anej 4, Kozelj Vasja 3, Kreft Robi 1, Pintarič Aleš 1, Podlunšek Tine, Čerpnjak Matej, Kocan Dorian, Štumpf Marko, Raj Primož

RK Metlika: Hutar Žiga 9, Vinski Dino 7, Dokl Gašper 7, Slobodnik Jan 4, Dragovan Matej 3 Bede-Jakovinac Tomislav 3, Krnc Žiga 2, Mužar David 1, Kordiš Matjaž 1, Gajič Maj, Šikonja Jaka, Vlašič Žan, Radoš Damijan, Dragovan Tadej

7metrovke: RK Pomurje 3/5, RK Metlika 6/7

Izključitve: RK Pomurje 14 minut, RK Radovljica 8 minut

V naslednjem krogu so rokometaši Pomurja prosti, naslednja tekma je v Radovljici 19. marca 2016.