Velika Nedelja zmagala v Murski Soboti

Rokometaši Pomurja so visoko izgubili proti gostom iz Velike Nedelje z rezultatom 27:40.

Pred okrog 200 gledalci (po tekmi so razglasili najboljše športnice, športnike in kolektive Pomurja v letu 2015) so gostje že na začetku pokazali, da so prišli v Mursko Soboto po zmago in v 8. minuti povedli že z 3:7. Odlično je zadeval predvsem Miha Kolmančič, ki je v tem tednu okrepil goste iz Velike Nedelje. Pomurje je predvsem v prvem polčasu prikazalo kako se ne igra v obrambi. Njihova obramba je dovolila veliko strelov iz 7, 8 metrov. Poleg tega so gostje po tehničnih napakah zadevali tudi iz proti napadov. Rezultat polčasa je bil 12:20.

V drugem polčasu je kazalo nekoliko boljše za domače saj so najprej znižali na -5 (15:20) in v 41. minuti na -4 (21:25), ko je tekma postajala zanimivejša. Poznala se je boljša igra v obrambi. Še enkrat so se domači približali na -5, za kaj več pa jim je zmanjkalo znanja. V celotnem poteku in zaključku tekme so pri domačih dobili priložnost mladinci in kadeti, katero so nekateri solidno izkoristili. Rokometaši Velike Nedelje pa so do konca tekme pridno polnili mrežo Pomurja. Končni rezultat 27:40.

Domači so zastreljali kar 6 od 10ih 7-metrovk.

RK Pomurje: Černela Dorotej 7 obr., Hameršak Klemen 1 obr., Kozelj Vasja 5, Gregorec Gregor 4, Hedl Jernej 4, Kreslin Simon 3, Šavel Matej 3, Zavodnik Luka 2, Sever Anej 2, Blažič Tadej 2, Kreft Robi 2, Pintarič Aleš, Podlunšek Tine, Kocan Dorian, Gorjup Denis, Raj Primož

RK Velika Nedelja: Kolmančič Miha 11, Zorec Peter 6, Marin Matic 5, Mavrič Damir 4, Kociper Dejan 3, Bombek Filip 3, Gašič Niko 2, Berjak Aleš 2, Hržič David 1, Lorenčil Domen 1, Bokša Matic 1, Zorec Denis 1, Preac Tadej, Lukman Vid, Škrjanec Matic, Praprotnik Teo

Naslednjo tekmo rokometaši Pomurja igrajo v Ajdovščini 13.2.2016.