Pomurje osvojilo točko v Hrpeljah

Pomurje je na gostovanju pri RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina osvojilo točko. Zadetek so dosegli po izteku 60 minut iz 7metrovke. Rezultat je bil 24:24 (10:9).

Prva 2 zadetka so dosegli domačini, ki so napovedovali zmago. Gostje iz Murske Sobote, ki so nastopili brez Geriča in Gregoreca so hitro izenačili na 2:2. V prvem polčasu so domači vodili največ za 3 (6:3). Rezultat je bil 4x neodločen, nazadnje 9:9, ko do domači še enkrat zadeli in odšli na odmor z minimalno prednostjo. Samo 19 zadetkov v prvem polčasu govori o velikem številu napak na obeh straneh in dobri igri v obrambi.

Drugi polčas so boljše začela ekipa iz Prekmurja, ki je povedla z 11:12. Do rezultata 17:15 za domače si nobena ekipa ni mogla prigrati višje prednosti. Igralo se je gol za gol. Do rezultata 19:19 so vodili domači, ko so najprej z 19:20 in potem še 20:21 in 21:22 povedli gostje iz Murske Sobote. Z delnim izidom 3:0 so domači povedli 24:22, ko je bil trener Potočnjak v zadnji minuti vzeti minuto odmora. Očitno je svojim igralcem dal prava navodila, saj so hitro zadeli za znižanje na 24:23. V zadnjem domačem napadu so si domačini priborili 7metrovko, ki pa je Poles Jernej ni izkoristil oz. jo je, ponovno odlični, Krajnc obranil. V zadnjem napadu je ekipa Pomurja dolgo časa iskala pot do izenačenja, ko je Kozelj Vasja našel prazen prostor, ampak je bil nad njim storjen prekršek za 7metrovko. Sirena pa je označila konec tekme. Hladnokrvni Petraš je zadel in gostje iz Murske Sobote so se veselili zaslužene točke.

Tokrat lahko posebej pohvalimo Krajnca, Petraša, ki je zadel 6-krat in Hedla, ki je dosegel 4 zadetke. Čeprav so tudi ostali, ki so stopili na igrišče (na igrišče med drugimi ni stopil tudi poškodovani Kramberger) zaslužni za veliko točko v gosteh, saj je ekipa Jadrana pokazala znanje in voljo za zgornji del prvenstvene lestvice.

Glede na ostale izide, tako Pomurje in Jadran ostajata edina neporažena po 2. krogih.

RK Pomurje: Petraš David 6 (1/1 iz 7m), Kozelj Mitja 5 (1/2 iz 7m), Makovec Bojan 4, Hedl Jernej 4, Kreft Robi 3, Gorkup Denis 1, Raj Primož 1, Pintarič ALeš, Kramberger Jernej, Krajnc Klemen, Svetec Aleš, Kozelj Vasja, Dogša David in Ščavničar Jani.

RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina: Križman Rok 7, Poles Jernej 5, Kljun Andrej 4, Kašča Matjaž 3, Petričevič Aleš 2, Mezgec Žiga 1, Poles Peter 1, Višnjevec Sandi

Sedemmetrovke: RD Jadran 5/7, RK Pomurje 2/3

Izključitve: RD Jadran 14 minut, RK Pomurje 12 minut

V soboto, 18.10.2014 ob 19:00 prihaja v Mursko Soboto ekipa Alples Železniki, ki je v 2. krogi zadelo največ zadetkov. Na drugi strani je Pomurje prejelo najmanj zadetkov.
Tekma bo v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti.