Pomurje sezono začelo z zmago

Rokometni klub Pomurje je novo rokometno sezono pred približno 100 gledalci začel z zmago. V domači dvorani so bili boljši od RK Ajdovščina z rezultatom 29:23 (14:11).
Na tekmi so gostovale tudi nogomatašice ŽNK Teleing Pomurje, ki bodo v sredo 8.10.2014 odigrale tekmo ženske različite lige prvakov proti italijanski ekipi iz Sardinije Eurospin Torres CF. Rokometaši in gledalci so jim zaželeli veliko uspeha na sredini in povratni tekmi.

Poleg pritiska prve tekme je mogoče tudi obisk nogometašic nekoliko pripomogel, da so domači začeli zelo nervozno. Že v prvem napadu si je Makovec prislužil 2. minuti kazni in gostje so dokaj hitro povedli z 0:2. Po prvem zadetku domačih v 8. minuti so v 9. minuti domači izenačili (2:2). Rezultat je bil do 5:5 do 7:7 izenačen, ko so gostje pobegnili na 7:10 in 8:11. Domači igralci so se zbrali, odlično igrali obrambo in naredili delni izid 5:0, ter povedli z 13:11. Do konca polčasa so obdržali prednost dveh zadetkov in končali polčas z rezultatom 14:12.

Drugi polčas so bolje začeli domači, ki so dokaj hitro povedli za 6 (19:13). Pri rezultatu 22:17 v 44. minuti je se kazalo, da bodo igralci Pomurja brez večjih težav zadržali prednost. Vendar se rokomet igra do konca 60. minute. Gostje so z nekaj sreče in zaradi napak domači igralcev v 48. minuti znižali na 22:20. Ampak ekipa Pomurja je v 52. minuti postavila zadeve na svoje mesto z rezultatom 26:21. Do konca tekme so z borbeno igro brez večjih težav zadržali prednost. Končni rezultat je bil 29:23.

Pri ekipi Ajdovščine se je poznalo, da so v Mursko Soboto prišli samo z 9. igralci in 2. vratarjema. Iz tega razloga so v drugem polčasu nekoliko popustili, kar so igralci trenerja Potočnjaka, ki je z menjavami držal visok ritem, lepo izkoristili.

Na tekmi so manjkali Petraš, Gregorec in poškodovani Dogša. Nova okrepitev Kramberger je lepo nadomestil Petraša na sredini. Prav tako se je izkazal novinec Hedl, ki je zadel 3-krat. Standardno dobri so bili Kozelj Mitja z 8 zadetki (4/4 iz 7m), Kreft s 6 zadetki iz igre, ter vratar Krajnc z 18. obrambami. Eno obrambo, iz 7m, je prispeval Kous. Raznovrsta in hitra igra je botrovala, da je kar nekaj uporabnih žog na mesto krožnega napadalca dobil Gorjup, ki je dosegel 3 zadetke, ter priboril 3 7-metrovke.
Tudi vsi ostali igralci, ki so stopili na igrišče so izkoristili priložnost in pomagali ekipi do zmage. Poznala pa se je že neuigranost, kar pa bodo sigurno poiskušali odpraviti do novih tekem.

RK Pomurje: Krajnc Klemen 18 obramb, Kous Marko 1 obramba, Kozelj Mitja 8 (4/4 iz 7m), Kreft Robi 6, Kramberger Jernej 4, Hedl Jernej 3, Kozelj Vasja 3, Gorjup Denis 3, Pintarič Aleš 2, Svetec Aleš, Podlunšek Tine, Sapač Boštjan, Makovec Bojan, Ščavničar Jani, Gerič David in Raj Primož

RK Ajdovščina: Rustja Blaž 8, Velikonja Matija 5, Bratina Luka 5, Batič Urban 2, Bajc Niko 1, Pregelj Vid 1, Cigoj Žiga 1, Bolčina Matija, Masilo Tilen, Vodopivec Blaž, Bizjak Žan

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Ajdovščina 6 minut

7m: RK Pomurje 4/4, RK Ajdovščina 2/3

V naslednjem krogu ekipa Pomurja gostuje v Hrpeljh pri tamkajšnjem drugoligašu Jadran 2009 Hrpelje Kozina, ki je v prvem krogu doma premagal ekipo Alples Železniki z rezultatom 27:23.
Naslednja domača tekma pa je v soboto 18.10.2014 ob 19:00 ravno proti ekipi Alples Železniki.