Monošter premagal Pomurje v Murski Soboti

V mednarodni prijateljski tekmi med domačim Pomurjem in Madžarskim Monoštrom so bili v zaključku tekme gosti bolj zbrani in zmagali z rezutatom 30:28.
S to tekmo se je ekipa Pomurja oddolžila za odpoved sodelovanja zaradi poškodb na turnirju pred dvema tednoma.
Tudi tokrat ekipa ni bila kompletna, saj so manjkali Pintarič, Krajnc, Petraš, Dogša, Burič.

Začetek tekme je pripadel domačinom, ki so v 7. minuti dokaj hitro povedli z 4:1. V 10. minuti je bil izid izenačen na 4.4, ko je domači trener Potočnjak po hokejsko zamenjal celotno ekipo. Do 20. minute, ko je trener Potočnjak ponovno veliko menjal je bil rezultat 8:6. V prvem delu igre je bilo veliko tehnični napak (napačnih podaj, izgubljenih žog,...) na obeh straneh. Kjub temu so domači nadzorovali potek igre in do polčasa vodili 11:8. V prvem polčasu je solidno branil Kous, ki je zamenjal poškodovanega Krajnca.

V 2. polčasu sta se obe ekipi odločili za hitrejšo igro. Do 38. minute, ko je domači igralec Kramberger dosegel 4 zadetke od 6. domačih, je Pomurje igralo zelo hitro, kljub nekaterim nepotrebnim napakam, ki so posledica neuigranosti. V 41. minuti so domači dosegli gol z 2. igralcema manj in povedli z 19:15. Vse je kazalo na zmago domače ekipe. Očitno je domačim igralcem pošla moč in v 52. minuti so gostje najprej znižali na 25:22 in v 54. drugič, po začetnih 1:1, z delnim izidom 0:3, izenačili na 25:25. Do 27:27 je bilo izenačeno, ko so gostje v predzadnji minuti povedli z 27:29. Do konca polčasa so na vsaki strani zadeli še po enkrat. Končni rezultat je bil 28:30.

V igri Pomurja se že pozna napredek, saj že 2 tedna trenirajo v dvorani, čeprav se še vidi neuigranost, ki je posledica poškodb, ki zelo krojijo ekipo v letošnji sezoni.
Do prvenstva, ki se začne prvi teden v oktobru je še precej časa, da se odpravijo napake v igri.

RK Pomurje: Gregorec Gregor 7, Kramberger Jernej 5, Gerič David 4, Makovec Bojan 3, Gorjup Denis 2, Kozelj Mitja 2, Podlunšek Tine 1, Svetec Aleš 1, Sapač Boštjan 1, Kozelj Vasja 1, Hedl Jernej 1, Černela Domen, Černela Dorotej, Ščavničar Jani, Kreft Robi, Kous Marko in Raj Primož

Pri gostih je Pars Ferenc dosegel 6 zadetkov.

Naslednja tekma bo že v torek, 16.9.2014 ko ekipa odhaja k prvoligašu Ormožu.