Tudi na 2. prijateljski tekmi poraz Pomurja

Rokometaši Pomurja so v sredo 20.8.2014 odigrali 2. pripravljalno tekmo na novo sezono. Gostovali so pri ekipi Velike Nedelje Carrera Optyl in v končnici nesrečno izgubili z rezultatom 28:26.

V igri Pomurja se je poznalo, da se z žogo v tem delu priprav niso še kaj dosti ukvarjali, saj je bilo veliko tehnični napak. Poleg tega so manjkali še Kreft, Petraš in Burič.
Začetek je bil za prekmurce uspešen, saj so po prvih 20 minutah vodili z 11:8. Tudi v drugi tretjini tekme (igralo se je 3x20 minut) so uspešno vodili proti 1B ligašu z 17:13. Sledilo je nekaj slabih minut in po 40. minutah je bilo 17:17.
V zadnji tretjini so povedli domačini, na 23 so jih gostje ujeli in bližala se je razburljiva končnica. Pri rezultatu 27:26 so igralci Pomurja imeli napad za izenačenje, ki pa ga niso uspeli uspešno zaključiti in domači so iz protinapada postavili končni rezultat tekme.

Na tekmi se je poškodoval Hedl, eden od novincev, ki bo nekaj tednov izven pogona in Kozelj Mitja, ki bo prav tako nekoliko počival. Prvi strelec pri gostih je bil Kozelj Mitja z 10 zadetki (4/4 iz 7m), Gregorec 3, Gorjup 3.

Igra Pomurja še ne more biti idealna, saj igralci še niso trenirali v dvorani. Sigurno pa je se pozna širina igralskega kadra in nove okrepitve, ki dodajajo vrednost ekipi iz prejšnje sezone.

Po četrtkovem treningu se ekipa Pomurja v petek odpravlja k enemu od težjih nasprotnikov, ekipi Ormoža, ki nastopa v 1A rokometni ligi in je lani osvojila 8. mesto.

V ponedeljek, 25.8.2014, se bodo igralci in vodstvo ponovno udeležili krvodajalske akcije in s tem pokazali svojo dobrodelnost in družbeno odgovornost do okolja, ki jim s sponzorstvom in donatorstvom pomaga pri izvrševanju ciljev ekipe.