• MDA 2019/20
  • Dogajanje med polčasom, Radgona 2014
  • Kadeti 2019/20
  • Polne tribune
  • Člani 2017/18 - 1
  • Ekipa 2016/17 - pokal zmaga
  • Člani 2019/20
  • Pozdrav 2016/17
  • Ekipa 2018/19
  • Ekipa2016_17-1

Prispevki

Člani RK Pomurje ponovno izkazali svojo družbeno odgovornost

Ekipa rokometnega kluba Pomurje želi poleg športnega, delovati tudi na družbeno koristnem področju in vrniti nekaj okolju v katerem deluje. Iz tega razloga in zaradi bližine Dijaškega doma v Radencih, kjer so v času priprav prenočevali, in doma starejših občanov DOSOR se je vodstvo odločilo za sodelovanje z DOSORjem.

Skupaj so pripravili srečanje igralcev Pomurja in stanovalcev doma starejših. Igralci so čas med treningi zapolnili s prostovoljstvom. S stanovalci doma se se srečali ob številnih igrah: človek ne jezi se, domino, spomin, kartanje, pikado in šah.
Čeprav je bil zmagovalec prav vsak, ki se je srečanja udeležil, naj še omenimo, da igralcem Pomurja očitno bolje leži šport, kot šah, saj so bili v šahu poraženi v prav vseh dvobojih s stanovalci doma.

Raziskave dokazujejo, da takšno sodelovanje ima koristi na vseh straneh igralcih, ki so pridobili izkušnjo prostovoljstva in stanovalcih, katerim sta hitro minili 2 uri in kot je povedal eden od članov ekipe je za marsikoga iz ekipe to prva in neprecenljiva izkušnja prostovoljstva in tudi srečanje z mislimi na lastno staranje.

Dogovorili so se, da tovrstno srečanje na bo zadnje in ga bodo med sozono še ponovili.

Vodstvo RK Pomurje napoveduje že naslednjo družbeno koristno akcijo. Udeležili se bomo namreč, sedaj že tradicionalne krvodajalske akcije.