Za konec prvenstva tretja zaporedna zmaga

Rokometni klub Pomurje je končal sezono 2013/14 s 3. zaporedno zmago. V domači dovrani je bil boljši od ekipe Alples Železniki z rezultatom 27:21 (13:10).

Na začetku tekme se je upravni odbor poslovil od 34. letnega igralca Jurija Zemljiča - Jura, ki je odigral svojo zadnjo tekmo. V sezoni je pomagal igralcem Pomurja na 9 tekmah in dosegel skupaj 11 golov. Največ pa je ekipi pripomogel v obrambnih nalogah.

Domači igralci, ki so pred tekmo pokazali pravi ekipni duh, so začeli dobro. Povedli do z 1:0 in kar hitro z 3:1. Do rezultata 8:5 v 14. minuti, ko je gostujoči trener vzel prvo minuto odmora, so igrali odlično. Namesto, da bi že v tem delu igre povedli z večjo razliko so gostom dovolili izenačenje na 8:8 v 20. minuti. V 22. minuti so bile stvari na svojih mestih, saj so domači ponovno povedli z 10:8. Do konca prvega polčasa so domači še nekoliko povišali prednost in rezultat polčasa je bil 13:10 za domače. Največ sta k rezultatu primogla Gerič, ki je v prvem polčasu dosegel 6 zadetkov, ter odlični vratar Krajnc. Kous je v 26. minuti obranil tudi 7-metrovko.

V začetku drugega je bila na igrišču samo ekipa Pomurja, ki so v 38. minuti povedli z 18:12. Sledilo je nekaj minut igre brez zadetkov, saj se do 44. minute razultat ni spremenil. Prednost 6. zadetkov so domači brez večjih težav držali do 57. minute, ko je domači trener Potočnjak dal priložnost igralcem, ki so v prvenstvu igrali nekoliko manj. Tako so ekipo v zadnjih minutah, ki je zadržala prednost, ter igrala z igralcem manj, sestavljali Zemljič, Podlunšek, Sapač, Raj, Kous in Petraš. V zadnji minuti je iz 7m s svojim zadnjim golov v karieri postavil Zemljič.

Pomembnost zadnje tekme, ter želja po zmagi v zadnjem krogu so ekipo Pomurja vodila do prepričljive zmage, kljub odsotnosti Mitje Kozelja. V ekipi se je čutil ekipni duh, ki je skozi celo tekmo spremljal ekipo do zmage.
Nekoliko sta izstopala Krajnc z 19. obrambami, ter Gerič z 11. zadetki. Najboljši strelec ekipe Kreft je tokrat zadel 7-krat in v prvenstvu skupaj dosegel 169 zadetkov oz. povprečno točno 6,5 zadetka na tekmo.
Ekipa se je z zmago povzpela na 8. mesto in z 12. zmagami, 14. porazi in 24. točkami končala prvenstvo.
Z zmago se je ekipa Pomurja zahvalila gledalcem, ki se jih je tokrat zbralo nekaj več kot 80.

Sedemmetrovke: RK Pomurje 6/6, RD Alples Železniki 3/4

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RD Alples Železniki 4 minute

RK Pomurje: Krajnc Klemen 19 obramb, Kous Marko 2 obrambi, Gerič David 11, Kreft Robi 7, Petraš David 3, Legnar Nino 2, Kozelj Vasja 1, Ščavničar Jani 1, Gorjup Denis 1, Zemljič Jurij 1, Pintarič Aleš, Podlunšek Tine, Svetec Aleš, Sapač Boštjan, Raj Primož, Ferbežar Timotej

RD Alples Železniki: Pfajfar Primož 6, Damijan Alen 5, Kamenšek Jože 3, Bernik Miran 2, Žontar Anže 2, Prezelj Jaka 2, Rant Anže 1, ...