Pomurje zmagalo v Radovljici

Igralci Pomurja so bolj ali manj pričakovano premagali predzadnjo ekipo prvenstva z rezultatom 26:31 (15:15).

Začetek tekme je pripadel gostom iz Murske Sobote, ki so povedli z 0:1 in 2:4. Do rezultata 9:11 so gostje večinoma vodili za gol ali 2, vendar so z delnim izidom 3:0 domačini povedli z 12:11. V tem delu igre so gostje iz Murske Sobote naredili preveč tehničnih napak v napadu in obrambi. Očitno je bil pritisk, da morajo zmagati nekoliko prevelik. Do konca polčasa je bila tekma iznačena, kakor tudi rezultat 15:15.

Tudi drugi polčas ni prinesel drugačne igre. Do rezultata 19:19 so domačini celo vodili za gol, vendar so jih gostje vedno ujeli. V 41. minuti so gostje končno povedli za 2 (20:22), vednar so jih v 46. minuti domači ponovno ujeli na 22:22 in povedli z 23:22. V 50. minuti je trener Pomurja Potočnjak vzel drugo minuto odmora na tekmi, kar je očitno streznilo igralce Pomurja, ki so v 54. minuti povedli prvič povedli za 3 (23:26) in v isti minuti za 4 (23:27). Igralci Pomurja so v tem delu igre končno zaigrali organizirano in z nekaj napadi prišli do čistih strelov na gol, ki so jih izkoristili. Na drugi strani pa je vratar Krajnc skupaj s svojo obrambo zaklenil svoja vrata. Kreft je z zadnjim golom v 60. minuti postavil končni izid 26:31 za ekipo Pomurja.

Ponovno je odlično branil Krajnc, ki je 6. strelcu Kamenšaku obranil kar 2 od 3. strelov iz 7m. Skupaj je zbral odličnih 20 obramb.

Pomurje se je tako utrdilo na 9. mestu prvenstvene lestvice in lahko ob ugodnem razpletu v zadnjem krogu napreduje za eno mesto.

Izključitve: RK Radovljica 12 minut, RK Pomurje 6 minut

Sedemmetrovke: RK Radovljica 2/5, RK Pomurje 5/7

RK Pomurje: Krajnc Klemen 20 obramb, Kreft Robi 9 (2/4 iz 7m), Gerič David 8, Kozelj Mitja 6 (3/3 iz 7m), Kozelj Vasja 2, Ščavničar Jani 2, Petraš David 1, Svetec Aleš 1, Gorjup Denis 1, Pintarič Aleš 1,  Legnar Nino, Sapač Boštjan

RK Radovljica: Kamenšak Beno 7 (1/3 iz 7m), Hrovat Matic 5, Muršec Matej 4, Jazbec David 4, Staroverski Enej 3, Križaj Jan 2 (2/2 iz 7m), Golmajer Andraž 1,...

Ekipa Pomurja bo zadnjo tekmo sezone 2013/14 odigrala v petek 9.5.2014 ob 19:30. V goste prihaja ekipa Alples Železniki, ki je na prvenstveni lestvici 2 mesti za ekipo Pomurja - na 11. mestu