Pravljična 7. zmaga Pomurja za en gol

Igralci Pomurja so ponovno poskrbeli za infarktno končnico tekme z RK Krim Olimpija, ki so jo ponovno dobili za 1 gol. Zmagali so z izidom 28:17 (13:15).

Domači igralci Pomurja so začeli slabo, saj so gostje iz Ljubljane povedli z 0:2. Pomurje še vedno ima težave s poškodbami, saj se je na ogrevanju poškodoval Kozelj Mitja, ki v prvem polčasu sploh ni stopil na igrišče. Šele v 5. minuti so domači povedli z 3:2. V 13. minuti je bil izid šele 3:3, saj je bilo veliko napak v napadu. v 17. minuti so gostje povedli z 5:6. V 20. minuti je domači vratar Kous preprečil, da bi gostje povedli za 2 (izid je ostal 7:8). Do 26 minute, ko je bil zaradi ugovarjanja izključen gostujoči igralec Banfi so vodili gostje z 11:12. Domači so v isti minuti izenačili na 12, vendar do konca prvega polčasa so gostje ponovno povedli z 13:15, kar je bil izid polčasa.

Samo minuto in 6 sekund so domači potrebovali, da so v drugem polčasu izenačili (15:15). V 35. minuti je bilo ponovno izenačeno na 17, ko so gostje v 37. minuti pobegnili na 17:19. Domači igralci so v tem delu imeli preveč napak v obrambi, kar so goste s pridom izkoriščali in zadevali. Kljub igralcu več so v 40. minuti gostje zadeli in povedli z 19:20. V 44. minuti pa so igralci Pomurja vrnili iz zadeli z igralcem manj za izenačenje na 21:21. V 53. minuti so domači povedli z 24:23, kar pa ni trajalo dolgo, saj so v naslednji minuti gostje že vodili z 24:25. Nič ni kazalo na zmago Pomurja v 56. minuti, ko so gostje povedli z 25:27. Igralci Pomurja, ki so sedaj že postali specialisti za napete končnice, se niso predali. Gerič je v 58. minuti najprej zadel za znižanje na 26:27. Sledila je omenjena infaktna končnica. V zadnjo minuto so domači vstopili z zaostankom 1 zadetka in time-outom, ki ga je zahteval domači trener Potočnjak. Dogovorili so se, da bodo čim prej zadeli zadetek za izenačenje, kar je Geriču 35 sekund pred koncem tudi uspelo. Gostje so krenili v napad za zmago, vendar so 18 sekund pred koncem tekme na 6m črti izgubili žogo in dovolili zadnji napad domačim. V zadnjih 14 sekundah so domači ponovo izdelali napad za Geriča, ki je ponovno (kot pred dvema tedoma proti Radgoni) zadel 2 sekundi pred koncem za končni izid 28:27.

Igralca tekme pri domači sta nedvomno bila Gerič z 9 zadetki, ter Krajnc, ki je obranil 20 strelov. Solidno je odigral tudi Pintarič, ki je zadel 4 gole. Kozelj Mitja je kljub poškodbi stisnil zobe in v drugem delu igre dosegel 3 zadetke.
Drugače pa sta skozi celo tekmo obe ekipi naredili veliko napak v napadu.

Pomurje se je s prej odigrano tekmo in 10. zmago (7. zmago za 1 gol !) povzpelo na 9. mesto in še vedno upravičeno upa na kakšno mesto višje na prvenstveni lestvici.

Izključitve: RK pomurje 10 minut, Rk Krim Olimpija 12 minut

RK Pomurje: Klemen Krajnc 20 obramb, Marko Kous 1 obramba, Gerič David 9 (1/1 iz 7m), Petraš David 6 (0/1 iz 7m), Pintarič Aleš 4, Kozelj Mitja 3, Legnar Nino 3 (0/1 iz 7m), Kreft Robi 2, Svetec Aleš 1, Raj Primož, Sapač Boštjan, Kozelj vasja, Ščavničar Jani, Gorjup Denis.

RK Krim Olimpija: Bizjak Jure 9, Pogačar Rok  5, Pahor Urban 4, Leskovar Herman 3, Novak Žia 3, Ratajec Anže 2, Petrovič-Vernikov Primož 1,...

Sledi tedenski premor zaradi velikonočnih praznikov, zato bo naslednja tekma igralcev Pomurja šele v soboto 26.4.2014 v Radovljici.

V soboto 12.4.2014 veterani RK Pomurja igrajo na turnirju v Veliki Nedelji, kjer nastopa 8 moških veteranskih ekip, ter 4 ženske ekipe.