Poškodbe preprečile boljši izid v Hrpeljah

Pomurski rokometni derbi je terjal svoj davek, saj je zelo razredčil ekipo Pomurja. Pomurje je izgubilo v Hrpeljah proti RD Jadran 2009 Hreplje Kozina z rezultatom 36:32 (18:15).

Kljub razredčeni ekipi (manjkali so Vasja in Mitja Kozelj, Zemljič in Raj, za Krefta pa se še pred tekmo ni vedelo ali bo lahko nastopil) je Pomurje prišlo na Primorsko po zmago. To so pokazale prve minute tekme, ko po gosti iz Murske Sobote povedli z 0:2 in 1:4. Trener Potočnjak je zaradi pomanjkanja igralcev začel tekmo brez Krefta in z dvema krožnima napadalcema. To je očitno domače zmedlo, vendar so igralci Jadrana v 7. minuti izid izneačili. V 11. minuti so gostje ponovno povedli (5:7) in v 14. minuti je bil izid ponovno izenačen na 7. V 15. minuti so domači prvič povedli z 8:7 in v 20. minuti je bilo 9:9. Sledile so črne minute Pomurja, ko kar 7 minut niso zadeli. Domači so to izkoristili in v 27. minuti z delnim izidom 6:0 povedli z 15:9. Po vrstopu Krefta so do polčasa gostje izid znižali na 3 gole zaostanka. Rezultat polčasa je bil 18:15 za domače.

Odmor je očitno bolj koristil igralcem Pomurja, saj so v 35. minuti izenačili na 19:19 in v 38. minuti, kot se je kasneje izkazalo še zadnjič, povedli z 20:21. Domači so ponovno naredili delni izid 5:0 in v 45. minut vodili z 25:21. Ravno v tem delu igre so igralci Pomurja naredili preveč tehničnih napak, ter zamudili preveč priložnosti za znižanje izida. Dobili so celo zadetek z dvema igralcema več. V 51. minuti je bila tekma še odprta, saj so se igralci Pomurja približali na 29:26, vendar so ponovno naredili preveč napak pri prenosu žoge v napad in domačini so to s pridom izkoriščali in niso dovolili, da bi Pomurje bolj približalo. Očitno se je poznala utrujenost v vrstah Pomurja, saj so v 53. minuti z igralcem več dobili dva zadetka in domači so ponovno povedli z 32:28. Do konca tekme je domačim rokometašem uspelo zadržati prednost štirih zadetkov. Končni izid je bil 36:32.

Trener Potočnjak med tekmo ni mogel kaj dosti menjati, kar je je poleg tehničnih napak glavni razlog za poraz. Pri gostih iz Murske Sobote je Petraš zadel 10 krat (2/3 iz 7m), Krajnc pa je kljub 35 prejetim zadetkom ubranil še 19 strelov. Solidno je odigral tudi Ščavničar (4. zadetki).
Pri domačih pa je bil standardno dober izkušeni Hrvatin, ki je zadel 11 krat (4/5 iz 7m).

Pomurje je s porazom zapravilo priložnost za dosego 7. mesta in še vedno ostaja na 10. mestu prvenstvene lestvice, vendar lahko, glede na dokaj ugoden razpored in dobro igro, upa na kakšno mesto višje.

Izključitve: RD Jadran 2009 6 minut, RK Pomurje 4 minute

RK Pomurje: Krajnc Klemen 19 obramb, Kous Marko, Petraš David 10 (2/3 iz 7m), Gerič David 6, Ščavničar Jani 4, Kreft Robi 4, Legnar Nino 3, Pintarič Aleš 2, Svetec Aleš 2, Gorjup Denis 1, Sapač Boštjan, Titan Dominik Jožef

RD Jadran 2009 Hrpelje Kozina: Hrvatin Peter 11 (4/5 iz 7m), Poles Jernej 5, Poles Peter 4, Višnjevec Sandi 3, Višnjevec Peter 3, Svetina Marko 3, Kljun Andrej 3, Obreht Grega 2, Koštric Andrej 1, Zober Danijel 1,...

Naslednja tekma bo že v petek, 11.4.2014 ob 19:30 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti ko v goste prihaja ekipa Krim Olimpije, ki je doma z veliko razliko premagala Pomurje.
Tekma je preložena, ker veterani RK Pomurje odhajajo na rokometni turnir v Veliko Nedeljo, kjer bo nastopilo 8 ekip.

Starejši dečki A RK Pomurje so v petek 4.4.2014 v prvenstveni tekmi premagali ekipo RK Drava Ptuj z rezultatom 27:23. Najboljši strelci: Tine Podlunšek 13 zadetkov, Domen Černela in Luka Skok vsak po 6 zadetkov. Izkazal se je tudi vratar Dorotej Černela, ki je v odločilnih trenutkih nekajkrat odlično posredoval.