Veliki pomurski rokometni derbi

V soboto 29.3.2014 se v Murski Soboti obeta velik športni dogodek.

Po velikih uspehih slovenskih rokometnih moštev v Evropi je čas tudi za rokometno predstavo v Murski Soboti.

Na sporedu je veliki pomurski rokometni "El Clásico" med domačim rokometnim klubom Pomurje in gosti iz Gornje Radgone, rokometnim klubom Arcont Radgona.

Glede na rezultate v drugem delu prvenstva, ko sta ekipi skupaj dosegli 9 zmag in 1 neodločen izid, ter pogledom na prvenstveno lestvico, kjer je samo 2. točki razlike, se nam obeta zanimiva, razburljiva in borbena rokometna tekma, kjer je zmagovalca pred tekmo nemogoče napovedati.

Derbi v številkah:

RK Arcont Radgona je v drugem delu prvenstva izgubila samo z vodilnima Koprom in Črnomljem, ter prejšnji teden z Železniki in odščipnila točko Škofljici.

Pomurje pa se v drugem delu prvenstva lahko pohvali s 4. zaporednimi zmagami, med drugim proti tokrat 2. uvrščeni Škofljici in 6. uvrščeni Ajdovščini – obe zmagi so dosegli v gosteh.

Na prvenstveni lestvici je RK Arcont Radgona z 18. točkami na 8. mestu, RK Pomurje pa s 16. točkami na 10. mestu. Obe ekipi sta zmagali po 8x, medtem, ko je Arcont Radgona še 2x remizirala.

Ekipa Pomurja je skupno zadela 579 zadetkov, Arcont Radgona pa 572 zadetkov. Obramba Arcont Radgone pa je precej boljša pri prejetih zadetkih, saj jih je prejela 566, medtem ko so igralci Pomurja prejeli skupaj 698 zadetkov.

Arcont Radgona ima daleč največ izključitev in sicer 123, Pomurja pa dve mesti za njimi z 97 izključitvami.

Na lestvici najboljših strelcev ima Pomurje dva igralca in sicer Robi Kreft je z 144 zadetki trdno na 4. mestu, David Petraš pa na 7. mestu z 133 zadetki. Matevž Žunič (RK Arcont Radgona) pa z 121 zadetki ne zaostaja veliko.

Tudi pri izvajanju 7-metrovk sta ekipi skoraj izenačeni. RK Pomurje je od 97 strelov, zadelo 74 (76,29% uspešnost), RK Arcont Radgona pa od 85 zadelo 66 strelov iz 7m (77,65%),

Tekma bo v soboto 29.3.2014 ob 19:00 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti.

Poleg rokometa pa nismo pozabili niti na gledalce:

- med minutami odmora bodo nastopili plesalke plesne šole

- v polčasu bo nastopila akrobatska košarkaška skupina Ekonomske šole iz Murske Sobote, ki bodo pokazali nekaj vragolij na košu.

- žrebanje vstopnic, med drugim izlet v Benetke in vikend paket v hotelu

Se vidimo v soboto ob 19:00 v Murski Soboti