Zdesetka ekipa Pomurja daleč od zmage proti vodilnemu Kopru

Ekipa Pomurja, kjer so manjkali kar 4 igralci ni bila kos razpoloženim Koprčanom, ki so v domači dvorani zmagali z rezultatom 40:21 (20:12).

Ekipa Zorana Jovičiča je začela odlično in povedla z rezultatom 3:0. v 3. minuti je za goste prvič zadel Kreft. Po rezultatu 4:2 je sledil delni izid 7:0 za domače (11:2), ko igralci Pomurja niso bili dovolj zbrani pri končnih strelih na gol. Gostje so to izkoristili in iz protinapadov zabijali lahke gole. Domači so v prvem polčasu pobegnili na +10 (14:4), vendar se gostje do konca polčasa uspeli rezultat nekako znižati na 20:12.

Drugi polčas ni pokazal drugačne slike na igrišču. Koprčani so svojo prednost počasi, a zanesljivo višali predvsem z lahkimi zadetki iz protinapadov. Ker je bil zmagovalec že znan so pri obeh ekipah dobili priložnost igralci, ki drugače igrajo manj. Končni izid tekme je bil 40:21.

Gostje iz Murske Sobote nikakor niso bili kos vodilni ekipi prvenstva, saj so manjkali kar 4 igralci: Mitja in Vasja Kozelj, Jure Zemljič in Nino Legnar.
Kreft se bo s svojimi 9 zadetki utrdil na 4. mestu lestvice strelcev. Pomurje pred tekmo sezone s 16. točkami ostaja na 10. mestu prvenstvene lestvice.

Izključitve: RD Koper 2013 4 minute, RK Pomurje 4 minute

RK Pomurje: Krajnc Klemen, Kous Marko, Kreft Robi 9, Gerič David 5, Petraš David 3 (1/1 iz 7m), Svetec Aleš 2, Ščavničar jani 1, Titan Dominik Jožef, Pintarič Aleš (0/1 iz 7m), Sapač Boštjan, Gorjup Denis, Primož Raj

RD Koper 2013: Bratkovič Adam 9, Sokočič Tilen 6, Grzentič Nino 6, Gorela Jan 4, Matijaševič Marko 3, Rapotec Uroš 3, Moljk Jaka 2, Frank Dominik 2, Krečič Grega 2, Vlah Aleks 2, Gašparič Rok 1

V soboto 29.3.2014 ob 19:00 bomo končno dočakali 2. veliki pomurski rokometni derbi med domačim Pomurjem in Arcont Radgone. Igralci Pomurja imajo z radgončani neporavnane račune, saj so v Radencih izgubili kar z 30:22.