Konec zmagovalnega niza

Igralci Pomurja so po 4 zaporednih zmagah tokrat morali priznati premoč drugega na lestvici ekipo Črnomlja. Goste so zmagali z 29:40 (13:19).

Že v začetku tekme so goste iz Črnomlja pokazali, da jih zanima le zmaga. Domačini so se jim v prvih 7 minutah do rezultata 3:3 dobro upirali. Sledili so 3 zaporedni goli gostov, ki so v 10. minuti povedli z 3:6. V naslednji minuti so bili igralci Pomurja že v dvema igralcema manj ko so gostej povedli z 4:7. Gerič je z dvema igralcema manj znižal na 5:7. Po nekaj sumljivih sodniških odločitvah in hitrih zadetkih so igralci Črnomlja pobegnili na +6 v 16. minuti (5:11). Negodovanje domačih se je že v 19. minuti končalo z 2-minutno kaznijo domače klopi (7:12). V nadaljevanju tekme so se domači nekoliko zbrali in se v 23. minuti približali na zaostanek 2 zadetkov (11:13). V 26. minuti je bilo 13:17 in ob polčasu so goste dosegli svojo navjišjo prednost 6 zadetkov. Rezultat polčasa je bil 13:19.

Drugi polčas so domači začeli z obrambo 4:2 in sicer s tesnim pokrivanjem najboljšega strelca Starihe in Tomca. Tudi ta obramba ni pomagala, saj so goste držali prednost 6, 7 zadetkov. V 42. minuti je trener Potočnjak vzel minuto odmora pri rezultatu 19:27 za goste. Črnomelj je pobegnil na 19:29 in zmagovalec je bil znan. Do konca tekme so dobili priložnost vsi igralci obeh ekip in goste so uspeli zadržati visoko prednost, ki so jo ravno ob koncu tekme ponovno povišali na najvišjo - 11 zadetkov. Končni rezultat je bil 29:40 za goste iz Črnomlja.

Pri domačih se je tokrat izkazal Gerič, ki je že v prvem polčasu dosegel 6 zadetkov. V drugem jih je dodal 5 in skupaj dosegel 11 zadetkov. Pri gostih so bili najboljši Tomec, Dokl in Stariha. Slednji je bil pred tekmo izenačen z domačim Petrašem na lestvici najboljših strelcev in ker sta oba dosegla 6 zadetkov sta izenačena tudi po tej tekmi.

Izključitve: RK Pomurje 14 minut, RK Črnomelj 8 minut

RK Pomurje: Krajnc Klemen 14 obr., Gerič David 11, Petraš David 6, Kozelj Mitja 4, Kreft Robi 3, Legnar Nino 3, Podlunšek Tine 1, Zemljič Jurij 1, Pintarič Aleš, Svetec Aleš, Sapač Boštjan, Ščavničar Jani, Gorjup Denis, Raj Primož

RK Črnomelj: Tomec Jože 8. Dokl Gašper 7, Stariha Gregor 6, Bahor Klemen 5, Mihelič Uroš 4, Bahor Jakob 3, Weiss Anže 3, Malerič Sašo 2, Pezdirc Žan 1, Ogulin Črtomir 1, Aupič Tadej, Gorše Marko, Bagarič Ivan, Slabotnik Rudi, Slemešek Tadej

Naslednjo soboto, 22.3.2014 odhajajo igralci Pomurja v goste k vodilnemu na lestvici RD Koper 2013. Naslednja domača tekma pa je že v soboto 29.3.2014 ob 19:00 in sicer veliki pomurski rokometni derbi z Arcont Radgono.