Pomurje zmagalo v Škofljici za gol

Pomurje nadaljuje zmagovalni niz, ter premaguje sedaj tudi ekipe iz vrha lestvice. V Škofljici so po odlični igri premagali, do takrat drugouvrščeno, Škofljico z rezultatom 37:36. V polčasu so vodili že za 19:17.
Rezultat je glede na lestvico sigurno presenečenje, po igri in borbi pa je zmaga Pomurja zaslužena.

Začetek tekme je napovedoval izenačeno tekmo, čeprav lestvica kaže ravno nasprotno - Škofljica je bila pred tekmo na 2, Pomurje pa na 9 mestu. Do rezultata 5:5 je bil rezultat izenačen na prav vsakem rezultatu. Po odlični obrambi so igralci iz Murske Sobote prvič povedli za 2 (5:7). Do rezultata 14:16 so bili v vodstvu vedno igralci Pomurja, ko so nekaj ponesrečenih strelih na gol domači iznačili na 16:16. Do konca polčasa je ekipa Pomurja zadela 3x, domači pa 1x. Končni rezultat je bil 17:19 za goste.

Odmor je očitno Prekmurce nekoliko "ohladil", saj so igralci Škofljice iznečili že na 20:20. Do rezultata 25:25 so vedno povedli igralci Pomurja, a so igralci Škofljice rezultat ponovno izenečili. Po začetnem vodstvu 2:1, 3:2 in 5:4 so domači ponovno povedli z 26:25  v 42. minuti, ko je gostujoči trener Potočnjak vzel prvo minuto odmora v drugem polčasu. V 44. minuti je bil rezultat še vedno izenačen na 28:28, nakar so domači povedli za 2 (30:28 in 33:31). V drugem polčasu je igral odlično Legnar, ki je 5 od svojih 6 zadetkov dosegel v drugem polčasu. Gostje iz Murske Sobote se niso predali in prvič izenečili v 54. minuti in kasneje še v 58 (35:35). V tem delu igre je bilo odločilno tudi igranje z igralcem manj (4 na 5 igralcev), ko so goste zadeli. Naslednja 2 zadetka so dosegli gostje in povišali na 35:37, a tekme še ni bilo konec, saj so 14 sekund pred koncem domači zmanjšali na 36:37. Trener Potočnjak je vzel še zadnjo minuto odmora in dal igralcem napotke kako zadržati žogo do konca tekme, kar jim je tudi uspelo in zasluženo slavje igralcev Pomurja se je lahko začelo !

Očitno so bili gostje pripravljeni na prvega strelca Pomurja Krefta in tako se je tokrat izkazal Kozelj Mitja, ki je dosegel 9 golov iz igre in 3 iz 7m, skupaj torej 12 zadetkov. Zunanji igralci Pomurja so iz igre skupaj zadeli 24 zadetkov.
Ponovno pa je potrebno pohvaliti EKIPO, ki je garala celo tekmo, predvsem v drugem polčasu, ko so domači povedli za +2 in so še verjeli v zmago in si jo na koncu tudi zasluženo priigrali.

Pomurje se je ponovno povzpelo na 9. mesto in ima enako število točko, kot 8 Jadran, Škofljica pa je nazadovala iz 2. na 3. mesto.

Izključitve: ŠD Škofljica 8 minut, RK Pomurje 18 minut

RK Pomurje: Krajnc Klemen, Kous Marko, Kozelj Mitja 12 (3/3 iz 7m), Legnar Nino 6, Petraš David 6 (2/3 iz 7m), Gerič David 5, Kreft Robi 5 (2/2 iz 7m), Ščavničar Jani 2, Gorjup Denis 1, Pintarič Aleš, Titan Dominik Jožef, Svetec Aleš, Kozelj Vasja, Raj Primož

ŠD Škofljica: Obajdin-Perfant 9, Kozole 6, Nered 6, Slanc 5, Huskič 5, Jovanovič 3, Regner 2,...

V Mursko Soboto tokrat izjemoma v soboto 15.3.2014 prihaja trenutno drugouvrščena ekipa Črnomlja, ki pa bo glede na zadnje rezultate Pomurja verjetno v zmago ne morejo biti prepričani. Tekma bo ob 19:00 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti.